PANDEMİ SÜRECİNDE VAKFIMIZ

PANDEMİ SÜRECİNDE DARÜLACEZE VAKFI

Dünya Sağlık Örgütünün Pandemi olarak nitelendirdiği, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid - 19 Virüs Salgını mücadelesi kapsamında, Darülaceze Vakfı olarak üzerimize düşen görev ve sorumlulukları daha da arttırarak, uygulamalarını hızlandırarak ihtiyaçlı insanlarımıza dokunmaya devam ediyoruz.

Covid - 19 Virüs Salgını mücadelesinde, Vakfımıza ulaşıp ihtiyaçlarını belirten Hastanelerimize yaptığımız bağışlar, Erzurum Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Sultanbeyli Kaymakamlığı işbirliğinde yürüttüğümüz Projelerimiz ile salgın mücadelemize devam ediyoruz.

Yeni tip Korona (Covid – 19) hastalığı ile başta özveriyle çalışan Sağlık Personellerimiz olmak üzere tüm çalışanlarımız sayesinde en kısa sürede ülkece el birliği ile başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz.

DR.LÜTFİ KIRDAR EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ BAĞIŞI

Covid - 19 Virüs Salgını mücadelesinde, Dr.Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir çok bölümün Covid-19 ile mücadeleye tahsis edilmesi nedeniyle yeni birimlerin ihtiyaçları olan 2 adet Hoffrichter Carat Pro Ventilatör ve Portable Renkli Doppler Ultrasonografi Sistemi Vakfımız tarafından temin edilerek salgın mücadelesi kapsamında hastanemize bağışlanarak, hastalarımızın kullanımına sunulmuştur.

DR.LÜTFİ 1 DR.LÜTFİ 2

GAZİOSMANPAŞA EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ BAĞIŞI

Hastanenin, Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Bölümü ihtiyacı olan Entegre Dijital Kamera ve Monitörlü Partabl Fiberoptik Havayolu Endeskobu Vakfımız tarafından temin edilerek bağışta bulunulmuştur.

gop 1 gop 2

ÜMRANİYE EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ BAĞIŞI

Hastanenin, Covid – 19 salgını mücadelesinde diğer hastalara bulaşın engellenmesi amacıyla Enfeksiyon Bölümünün Acil Tıp Kliniğinden ayrılması için yaptıkları yeni alanlarda kullanılmak üzere 6 adet 18.000BTU luk Vestel marka Klima Vakfımız tarafından temin edilerek bağışlanmıştır.

ÜMRANİYE HASTANESİ

ERZURUM AİLE ÇALIŞMA ve SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE YAŞLILARA EVDE BAKIM PROJESİMİZ

Vakfımız ve Erzurum Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yaşlılara Evde Bakım” Projemiz bu süreçte yaşlılarımızın sağlıkları düşünülerek, virüs bulaşı olmaması amacıyla telefon ile ulaşılıp, eksik ve ihtiyaçlarını belirlenmektedir. Yaşlı ve ihtiyaçlı faydalanıcılarımızın isteklerine göre temin edilen ürünler, malzemeler, eşyalar, vb. hijyen kurallarına uygun giyinmiş personeller ile kapıdan teslim edilmek üzere hizmete devam edilmektedir.

ERZURUM 1 ERZURUM 2 ERZURUM 3 ERZURUM 4

SULTANBEYLİ KAYMAKAMLIĞI İLE ŞEFKAT ELİ PROJEMİZ

Vakfımız ve Sultanbeyli Kaymakamlığı tarafından yürütülen “Şefkat Eli” Projemiz kapsamında Korona Virüsü ile ilgili mücadelemizin ilk günlerin de yararlanıcılarımıza Hijyen Kitleri dağıtılmıştır. Mübarek Ramazan Ayında ihtiyaçlı, şehit ve gazi ailelerimizin evlerine İftar Yemeği organizasyonları yapılarak, ihtiyaç malzemeleri hijyen kurallarına uygun olarak giyinen personeller tarafından kapıdan teslim edilmek suretiyle hizmet edilmeye devam edilmektedir.

SULTANBEYLİ 1

SULTANBEYLİ 2 SULTANBEYLİ 3

SOSYAL MEDYA

SOSYAL MEDYA 1 SOSYAL MEDYA 2 SOSYAL MEDYA 3 SOSYAL MEDYA 4

94022224_3068431666549177_4052314417021021491_n

 

Comments are closed.